KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15527209
nr 1552 7209
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:21:17
100 kr
150 kr
Toralf Jergill
Läs mer om Toralf Jergill